AnaSayfa
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını, Tüm TED Ailesi ile Tek Yürek Olarak Kutladık!


Bu yıl kuruluşunun 90. yılını kutlayan Türk Eğitim Derneği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Festivali kapsamında 15 bin kişilik büyük ailesini bir araya getirdi. 

Festival, 17 Mayıs günü 38 TED Okulundan gelen öğrencilerin spor müsabakaları ve kültür-sanat etkinlikleri ile başladı. Derneğimiz, 18 Mayıs günü ise TED öğrencileri ve öğretmenleri, TED Üniversitesi, TED Okulları Kurucuları, Mütevelli Heyeti, TED Mezunları, gönüllüleri, spor takımları, mezun dernekleri ve Genel Merkezi’nin yer aldığı büyük bir ekip ile Anıtkabir’deydi. TED Ailesi, kurucuları Mustafa Kemal Atatürk’ü gençler ve gençliğe inanan kadroları ile selamladı.

TED Ankara Koleji stadyumunda gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni Türkiye’deki tüm kentleri temsilen 81 Türk bayrağı ve TED’i temsil eden 78 flamadan oluşan 15 bin kişilik geçit töreni ile başladı.  TED Ankara Koleji Stadyumu’nun en etkileyici anlarından biri, bin 500 öğrencinin aynı anda sergilediği vals ve zeybekten oluşan dans gösterisi oldu.

Gençlik festivali ve düzenlenen tören, spor müsabakalarında dereceye girenlere ödüllerin verilmesi ile son buldu.


 
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T : 0312 939 50 00 • F : 0312 417 53 02