AnaSayfa
Burslu Öğrencimiz Musa Bektaş'ın Fotoğraf Sergisi

Türk Eğitim Derneği bursu kapsamında eğitimini tamamlayarak, Prag'da profesyonel iş yaşamına devam eden Musa Bektaş’ın, Prag’da çekilen filmlerden sahneleri ve çekildikleri mekanları fotoğraflarında birleştirdiği "Filmed In Prague" isimli fotoğraf sergisi, TED Ankara Koleji Spor ve Sanat Merkezinde ziyarete açıldı. Serginin açılışını Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel Kafka, Türk Eğitim Derneği ve TED Ankara Koleji yöneticileri ile birlikte yaptı.

Açılışta konuşan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, “Bugün burada oluşumuz başardığımızın bir kanıtıdır aslında. Çünkü Musa, bizim “10 Bin Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye” projemizdeki kıvılcımlardan sadece biri. Türk Eğitim Derneği’nin dünyadaki burs-para algısını kırarak burs eşittir eğitim, eğitim eşittir hayat refleksi ile hareket ettiğinin önemli bir göstergesi aslında Musa.” dedi.

Musa Bektaş ise “Torosların zirvesinden Prag’a giden yolumda en önemli km taşlarından biri Türk Eğitim Derneği idi. Adana’daki Bekir Sapmaz Öğrenci Yurdunda kaldığımdan itibaren hayatım çok değişti. Hem hayata bakış açım hem de hayallerimi gerçekleştirme açısından TED Ailesinin çok desteğini gördüm. Bütün bu süreç boyunca kocaman bir aile olduğumuzu hep hissettim.” diyerek TED Ailesine ve Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne sergiye olan desteklerinden dolayı teşekkür etti. 
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T : 0312 939 50 00 • F : 0312 417 53 02