AnaSayfa
10. TED ELT Konferansı “The Wonderful World of Words” Teması ile TED Mersin Kolejinde Gerçekleştirildi

Türk Eğitim Derneğinin İngilizce dil eğitimi konusunda geleneksel olarak düzenlediği TED ELT Konferansı’nın onuncusu, “The Wonderful World of Words” teması ile TED Mersin Kolejinde gerçekleştirildi. Konferansa Türkiye’deki özel okul ve devlet okullarından gelen 420 öğretmen katıldı.

İlkokul dans grubu Salsa gösterisi sergiledi. Lise orkestrası ve ELT takım öğrencileri “Eye of the Tiger” boom whacker show ve Plug in Baby isimli parçayı seslendirmesinin ardından, konferans dünyaca ünlü hikaye anlatıcıları Jan BLAKE ve Alec WILLIAMS’ın sunumları ile devam etti.

Bunların yanı sıra eşzamanlı yapılan 35 sunumda ise Lisa Victoria Broomhead, Grant Kempton, Katy Muench, Steven Ogden ve Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi Eğitim uzmanları ve TED okullarında çalışan ingilizce öğretmenleri paylaşımlarda bulundular.


Türk Eğitim Derneği tarafından elt.ted.org.tr adresi üzerinden canlı olarak yayınlanan 10. TED ELT Konferansı’nda ayrıca yabancı yayınevleri tarafından kurulan stantlarda yeni çıkan İngilizce eğitim kitapları tanıtıldı.

 
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T : 0312 939 50 00 • F : 0312 417 53 02