AnaSayfa
VI. TED’in Uygulamaları Konferansı 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde TED Diyarbakır Koleji ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Konferansta; TED Batman Koleji, TED Diyarbakır Koleji, TED Elazığ Koleji, TED Gaziantep Koleji, TED Malatya Koleji, TED Şanlıurfa Koleji ve TED Van Kolejlerinde görev yapmakta olan Türkçe, matematik, fen bilimleri, okul öncesi ve sınıf öğretmenleri bir araya geldiler.

TED Diyarbakır Koleji öğrencilerinin özel olarak hazırladığı müzik dinletisi ile açılışı yapılan konferansta öğretmenlerimiz, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma BIKMAZ’ın “Etkili Öğretim Etkinliklerinin Tasarlanması” konulu seminerini aldılar. İki gün boyunca devam eden konferansta TED Okulları öğretmenleri; TED Genel Merkez danışmanlarının moderatörlüğünde gerçekleştirilen ilgili branşlardaki oturumlara katıldılar. Öğretmenlerimiz sınıf içi uygulamalarına ilişkin etkinlik sunumlarını yaparak; eğitimdeki güncel gelişmeler, uygulamalar ve materyaller hakkında paylaşımda bulunma fırsatı yakaladılar.


 
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T : 0312 939 50 00 • F : 0312 417 53 02