AnaSayfa
SOMA’DA ÇOCUKLARIMIZI YALNIZ BIRAKMADIK
“Bu yaz Soma’da çocuklarlayız!” diyen Türk Eğitim Derneği, maden faciasının ardından burs verdiği çocuklar için açtığı Yaz Okulu, basın mensuplarını ağırladı.  Her hafta sonu, TED yöneticilerinin ziyaret ederek çocuklarla birlikte vakit geçirdiği Yaz Okulu’nun bu hafta sonu çalışması taş boyama üzerineydi.
“Soma’ya El Ver” kampanyası çerçevesinde eğitimlerine katkı verilen 3-16 yaş arası 186 çocuk için (87’si okul öncesi) sosyal destek kapsamında Temmuz-Ağustos ayları boyunca hafta sonları faaliyette olan Yaz Okulu’nda yaş ve gelişim düzeyleri düşünülerek, sportif, sanatsal, bilimsel ve kültürel atölyeler aracılığıyla eğitim verildi. 4 Temmuz’da başlayan Yaz Okulu,  9 Ağustos’ta sona erecek.
Çeşitli üniversitelerin, kuruluşların, akademisyenlerin ve uzmanların desteğiyle gerçekleştirilen Yaz Okulu etkinlikleri çerçevesinde matematik atölyesinden, resim atölyesine, doğa bilimleri atölyesinden spor atölyesine kadar birçok farklı alanda çocukların gelişimlerine destek verildi. Yine TED Soma Yaz Okulu programı kapsamında 200 kitaptan oluşan bir “Çocuk Kütüphanesi” de oluşturdu.


 
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T : 0312 939 50 00 • F : 0312 417 53 02