AnaSayfa
TED Adana Koleji 2014-2015 eğitim öğretim yılında açılıyor!

TED Adana Koleji,  2014-2015 eğitim - öğretim yılında Bir TA Group kuruluşu olan Erata Eğitim Öğretim A.Ş. tarafından Türk Eğitim Derneği (TED) işbirliği ile Adana’da faaliyete geçmeye hazırlanıyor.


86 yıllık tecrübesi ile birlikte yenilikçi eğitim-öğretim anlayışını benimseyen TED’in yöntem ve teknikleriyle öğrencilerine yaşam boyu sürecek başarının yolunu açmayı hedefleyen TED Adana Koleji, eğitim kadrosunu, fiziksel yapısını ve diğer tüm unsurları bu doğrultuda oluşturuyor. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleri ile eğitim verecek olan TED Adana Koleji, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı için okul öncesinden 6. sınıfa kadar öğrenci alacak. TED Adana Koleji’nde birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olarak Almanca öğretilecek.
 

Toplam 19.583 metrekarelik alan üzerine kurulacak olan TED Adana Koleji’nde, 18.453 metrekare kapalı alan bulunacak. 13.382 metrekarelik açık oyun alanları ile birlikte yaklaşık 1200 öğrenci eğitim görecek. 

TED Adana Koleji’nde; teknolojik donanımlı 53 derslik,  donanımı 5 laboratuvar, 78 kişi kapasiteli 3D salonu, plastik sanatlar atölyesi, 500 kişi kapasiteli konferans salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 350 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 2 adet tenis kortu, çok amaçlı açık spor alanları, 550 kişilik yemekhane, okul öncesi için 72 kişilik yemekhane, hobi sahası, etkinlik alanları ve her kademe için ayrı teneffüs alanları yer alacak. 

TED Adana Koleji’yle ilgili gelişmeleri paylaşmak amacıyla gerçekleştirilen basın toplantısına, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TA Group Yönetim Kurulu Başkanı Taha Altaylı, TED Genel Müdürü Sevinç Atabay ve TED Adana Koleji Kurucu Müdürü Ercan Yüksel katıldı. Toplantıda söz alan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu TED Adana Koleji’nin hayata geçmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti. Pehlivanoğlu,  “Nitelikli ve eğitimli yeni nesiller yetiştirmek için buradayız. Emin olun ki TED Adana Koleji'nde yetiştireceğimiz çocuklar toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek; kültür, sanat, spor alanlarında yer edinebilecek bilgi ve beceriye sahip bireyler olacaklardır. Türk Eğitim Derneği, profesyonel bir yapılanmayla Adana’da da rekabet koşullarını ve eğitimin kalitesini arttıracaktır.” şeklinde konuştu.

  
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T (+90 312) 418 06 14 • F (+90 312) 417 53 02