AnaSayfa
Bireysel Bağış      
Bireysel Bağış

 

Büyük Önder Atatürk tarafından kurulan Türk Eğitim Derneği, başlattığı “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasıyla Tam Eğitim Bursu vermekte, Tam Eğitim Bursu kapsamında okuyan öğrenciler TED misyonu doğrultusunda vatansever, yüksek nitelikli, çözüm odaklı, lider bireyler olarak yetiştirilmektedirler.

Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu uygulamasında amaç öğrenciye maddi destek sağlamak değil, öğrencinin tüm eğitim giderlerinin karşılanması olduğu için maliyet yükselmektedir. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için bir öğrencinin ortalama maliyeti 19.500 TL’dir. Bu tutarın 4.500 TL’si bağışçıdan alınmakta, geri kalan kısmı ise Dernek tarafından karşılanmaktadır.

Siz de aydınlığınızla bu gençlerimizi aydınlatmak için isterseniz bir kişi isterseniz grup halinde meşale yakabilirsiniz. Bireysel olarak 10 ay boyunca 450 TL ödeyebilir ya da aşağıdaki örneklerde olduğu gibi grup halinde bir araya gelerek kıvılcımlardan meşale yakarak destek verebilirsiniz.

Eğitimine destek verdiğiniz öğrencinin sosyal ve akademik gelişimini size verilen kullanıcı adı ve şifre ile www.turkegitimdernegi.org.tr web adresinden takip edebilirsiniz.

Burs uygulamasından ayrılmak istediğiniz takdirde Haziran ayından önce Burs Birimimize bilgi vermeniz yeterlidir.

(6. sınıftan itibaren burs almaya başlayan bir öğrencinin üniversite eğitimi sonuna kadar yaklaşık 11 yıl boyunca desteklenmesi hedeflenmektedir.)


 

 ( BİR ÖĞRENCİNİN YILLIK BURSUNU SAĞLAMAK İÇİN)

 


(BİR ÖĞRENCİNİN BURSUNU GRUPLAR HALİNDE SAĞLAMAK İÇİN)


Eğitime aktarılan kaynakların vergi muafiyeti vardır. (Türk Eğitim Derneği, 12 Aralık 1939 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile “Kamuya Yararlı Dernek” statüsündedir.)

 

Meşale Yakmak ve Kıvılcım Çakmak dışında istediğiniz rakamlarda da destek olabilirsiniz.

 

  
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T : 0312 939 50 00 • F : 0312 417 53 02