AnaSayfa
TED-Prof. Dr. Rüştü Yüce Başarı Ödülleri Töreni

Prof. Dr. Rüştü Yüce’nin yaptığı hizmetlerin anılması, adının yaşatılması ve bu konuda genç kuşaklara örnek olması ve onları teşvik etmek amacı ile Türk Eğitim Derneği tarafından on birincisi düzenlenen ve 3 dalda verilen “TED- Prof. Dr. Rüştü Yüce Başarı Ödülleri” 26 Eylül 2007 Çarşamba günü saat 19.30’da Türk Eğitim Derneği Genel Merkezinde düzenlen tören ile sahiplerine verildi.
 


TED-Prof. Dr. Rüştü Yüce Meslekte Başarı Ödülü

İnş. Yük. Müh. Ali TERZİBAŞOĞLU


Uzun yıllar boyunca inşaat mühendisliği alanına yaptığı değerli katkılar, ülkemizin refahının artması için kendi bilgi ve becerilerini toplumumuzun hizmetine sunması, gerek tasarım gerekse inşaat teknolojilerindeki tüm yenilikleri kendi ürünlerine yansıtması ve birçok mühendisin yetişmesindeki emekleri için “TED-Prof. Dr. Rüştü Yüce Meslekte Başarı Ödülü”nü almaya layık görülmüştür.

 

TED-Prof. Dr. Rüştü Yüce Sporda Başarı Ödülü

Caner ÖNER

 

Spor hayatında TTNet Beykoz Basketbol Takım Oyuncusu olarak devam eden Caner Öner, Türk basketbol hayatı için istikbal vadeden yetenekli bir oyuncu olması, yaş gurubu içerisindeki diğer sporculara göre öne çıkan başarıları nedeniyle “TED-Prof. Dr. Rüştü Yüce Sporda Başarı Ödülü”nü almaya layık görülmüştür.
 

 

TED-Prof. Dr. Rüştü Yüce Eğitimde Başarı Ödülü


Eğitimde başarı ödülleri her yıl Öğrenci Seçme Sınavında kategorilerinde en yüksek puanı alan Türk Eğitim Derneği (TED) adını taşıyan okullardan mezun öğrencilere “TED-Prof. Dr. Rüştü Yüce Eğitimde Başarı Ödülü” verilmektedir.

Yiğit ONAY - TED Ankara Koleji Sözel Puan Türü Birincisi
Ece BORAN - TED Ankara Koleji Sayısal Puan Türü Birincisi
Serkan KOCAMAN - TED Kdz. Ereğli Eşit Ağırlık Puan Türü Birincisi

Tuğçe Güneş GAMLI - TED Aliağa Koleji Yabancı Dil Puan Türü Birincisi 
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T : 0312 939 50 00 • F : 0312 417 53 02