İrfan Harmancı

Hayallerim önüme serildi

"Ortaokulu Adıyaman'da birincilikle bitirdim. Ankara'da bir öğrenci evindeyken yere serdiğimiz bir gazetede Selçuk Pehlivanoğlu'nun bir röportajını okudum. Okulunu birincilikle bitiren çocukların alınacağı özel bir sınavdan bahsediyordu. Bunun üzerine Türk Eğitim Derneği'ne başvurdum. Sonrasında da sınava girmek için Malatya'ya gittim, sınavı kazandım ve TED Polatlı Koleji'ne kaydoldum. Hayallerim resmen önüme serildi diyebilirim. Yeni yerler görmek ve en önemlisi de aileme yük olmadan iyi bir eğitim almak istiyordum. Tam Eğitim Bursu sınavıyla bu hayallerim gerçek oldu.

Ayrıca, sonradan hayatımın en büyük tutkusu haline gelen sinemayla da lise yıllarında tanıştım. Eskiden hafta sonları film kiralayıp arkadaşlarla birlikte izlerdik. Bir ara TED bir sinema günleri etkinliğine de sponsor olmuştu ve biz de ödül törenine gitmiştik. Gerçek sinema aşkı içime ilk olarak o günlerde düştü. Zamanla bu alanda bir iş yapmak istediğimi anladım. Bu isteğimi Selçuk Bey de fark etti ve beni doğru bir şekilde yönlendirerek derslerin yanı sıra sinemayla da ilgilenmemi sağladı. Sonrasında ise Ömer Vargı'nın yanında staj yapmamı sağlayarak önümde yeni bir yol açtı.

Türk Eğitim Derneği'nin İstanbul'da düzenlediği etkinlikler ise başka illerden gelen TED'li öğrencilerle tanışma ve kaynaşma fırsatı sağlıyor. Kısacası TED ailesinin bir parçası olmak geleceğe daha umutla bakmamıza yol açıyor. Bu nedenle tüm başarılı öğrencilere 'Tam Eğitim Bursu' sınavına mutlaka katılmalarını ve yeni bir yaşama adım atmaktan korkmamalarını öneriyorum."

 TED Üniversitesi Yerleşkesi, Ziya Gökalp Caddesi No:47 H Blok Kolej Ankara • Telefon: (+90 312) 418 06 14, 417 42 02 • Fax: (+90 312) 417 53 65
Her hakkı saklıdır. © Türk Eğitim Derneği