Melih Geyik

BOZKIRDA YEŞİL BİR 'SILA' TED Polatlı!

Bu bir özgeçmiş yazısıdır... (Tabii, anlatılacak kadar uzun bir geçmişim olduğunu sanmıyorum ve olsa bile pek hatırlayamıyorum ama neyse...)
Olaya biraz demagojik anlatımla başlamak gerekirse; yıllarca annesinden babasından uzak ve çocukluğunda Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş herhangi bir köyünde, eskimiş zihinleriyle ama ufku çok geniş kalpleriyle babaannesi ve dedesiyle yaşamış, hafiften sorunlu bir çocuktum...

Yıllarca babamdan, annemden uzak ve belki de babamın ölüm haberini bekleyerek yaşadım. Babam lösemi hastasıydı. Annem de onun yanında, İbni Sina Hastanesi'nde. Ankara! Kaderimin çizildiği, çizilmeye devam ettiği yer.
8 yıllık zorunlu eğitimi Kaymaz İlköğretim Okulu'nda bitirdim.
Bir de o zamanlar bizde "ilkokulu bitirdik, abi oluyoruz" havası vardı ama biz çocuk kalmıştık. En büyük hayal kırıklığım o zamandı.

3 YIL SONRA...
8. sınıftayım, çok başarılıyım. Başarılıydım!! Hala ayaklarımın üzerinde kendi başıma olmasa da, bir şekilde durabildiğime göre başarılıyım demektir. Ama başarının ölçütü herkese göre çok farklı. Artık bana göre de öyle ama yine de en büyük başarı budur bence.
LGS'ye girdim. Anadolu Lisesi kazandım. Sonra TED'in sınavı derken bir baktım TED POLATLI. Laf olsun diye söylemiyorum; iyi ki de TED Polatlı! Gerçekten lise yılları çok güzeldi. Çok iyi insanlar tanıdım, tanıdığım o bazı iyi insanlardan çok çektim. Yanlış anlamayın, sevdiğim kızdan bahsediyorum! Benden yaşça büyük herkes, istisnasız mükemmel insanlar. Öğretmenlerim, müdürlerim, Aynur hocam, benim canım annem! Tarifi imkansız bir sevgi bağı bizi birbirimize bağlayan. TED Polatlı'yı TED Polatlı yapan herkes. Ömrüm boyunca unutmayacağım ve iletişimimi de koparmayacağım çok değerli insanlar.

07.09.2007


 TED Üniversitesi Yerleşkesi, Ziya Gökalp Caddesi No:47 H Blok Kolej Ankara • Telefon: (+90 312) 418 06 14, 417 42 02 • Fax: (+90 312) 417 53 65
Her hakkı saklıdır. © Türk Eğitim Derneği