Bahtiyar Kaba

"İşçi bir baba ve ev hanımı bir annenin 4 çocuğundan biriyim. 8'inci sınıfı bitirdikten sonra Kocaeli Körfez Fen Lisesi'ni kazanmama rağmen eski okulumdaki müdür yardımcısının yönlendirmesiyle Tam Eğitim Bursu sınavına girdim. Sınavı kazandıktan sonra da TED Polatlı Koleji'nde yatılı burslu olarak öğrenimime devam ettim. O güne kadar köyden hiç çıkmamıştım. Ailemden ayrılmak ilk başta zor geldi ama Dernek'in bize sunduğu ortam ve okulda kurulan arkadaşlıklar alışma sürecini kolay atlatmamı sağladı. O güne kadar geleceğe dair kesin hayallerim de yoktu. Lise 2'inci sınıfta bilgisayar mühendisi olmaya karar verdim. Şimdi de istediğim bölümde okuyorum.

"TED ailesine katılmak konusunda babamdan ve amcamdan büyük destek gördüm. Lise yıllarımı ise keyifle anıyorum. Eski okulumda kalsaydım günlerim iyi bir üniversite kazanmak için ders çalışarak geçecekti; ama TED'li olunca hem okul hem de sosyal yaşamım hareketlendi. Kısacası TED'in bana kazandırdığı çok şey oldu. Yeni arkadaşlıklarla ve tiyatro gibi yeni ilgi alanlarıyla da lise yıllarında tanıştım.

TED'li olmak her şeyden önce benim için güven anlamına geliyor. Büyük bir ailenin parçası olduğunuzu bilmek çok güzel bir duygu… Nereye gitsem bana yardımcı olacak bir TED mezunu bulacağıma ve bana ilgi göstereceklerine inanıyorum."

 TED Üniversitesi Yerleşkesi, Ziya Gökalp Caddesi No:47 H Blok Kolej Ankara • Telefon: (+90 312) 418 06 14, 417 42 02 • Fax: (+90 312) 417 53 65
Her hakkı saklıdır. © Türk Eğitim Derneği