AnaSayfa
Sıkça Sorulan Sorular

TED Okulları’na öğretmen/uzman alım süreci ile ilgili bilgilere nereden ulaşabilirim?

TED Okulları’na öğretmen/uzman alımı ile ilgili gerekli duyurular gazete ilanları ve web sayfası aracılığı ile yapılmaktadır.

Şifremi unuttum, nasıl öğrenebilirim?

TED-İK Sistemi’nde başvurunuz sırasında size verilen şifreyi, sistemden şifremi unuttum kısmını tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Öğretmen alımı için son başvuru tarihi ne zamandır?

İK başvuru sistemine 7 gün 24 saat başvuru yapmak mümkündür. Ancak, belirli bir eğitim öğretim yılı için gazete ilanlarında ve web sayfasında belirtilen son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular, ilanda belirtilen eğitim öğretim yılından sonraki eğitim öğretim yılı için yapılmış kabul edilir. Ancak öğretmen ihtiyacının karşılanamaması durumunda son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular da ilanın verildiği eğitim öğretim yılı için değerlendirmeye alınabilir. 

TED Okulları’na aynı anda hem öğretmen hem de yönetici olarak başvurabilir miyim?

Aynı anda TED Okulları’na hem öğretmen hem de yönetici olarak başvuru yapabilirsiniz. Öğretmenlik başvurunuzu http://ik.ted.org.tr adresinden yapmanız gerekmektedir. Yöneticilik (Okul müdürü/müdür yardımcılığı) başvurunuz için ayrıntılı ve resimli özgeçmişinizi mudur@ted.org.tr adresine çalışmak istediğiniz okulları belirterek göndermeniz gerekmektedir. 

TED Okulları’nda öğretmenlik, uzmanlık ve yöneticilik dışındaki pozisyonlarda görev almak istiyorum. Nasıl başvuru yapabilirim?

TED-İK Sistemi’nden sadece okullarımızın öğretmen, uzman ve yönetici alımları yapılabilmektedir. Diğer pozisyonlar için çalışmak istediğiniz TED Okulu ile görüşmeniz gerekmektedir.

Özgeçmişimi şahsen veya e-posta/faks/posta yoluyla göndererek öğretmenlik başvurumu yapabilir miyim?

Öğretmen ve uzman başvurularının, http://ik.ted.org.tr web sayfası üzerinden İnsan Kaynakları Başvuru Sistemi aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Şahsen, faks, posta ya da e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

TED Ankara Koleji’ne/TED İstanbul Koleji’ne öğretmenlik başvurusu yapmak istiyorum. TED-İK Sistemi’nden başvurumu yapabilir miyim?

TED Ankara Koleji ve TED İstanbul Koleji’nin ayrı insan kaynakları sistemi olduğundan, bu okullar için öğretmenlik başvurunuzu TED-İK Sistemi üzerinden değil, söz konusu okulların kendi web sayfaları üzerinden yapmanız gerekmektedir.

İstanbul’da bulunan TED Rönesans Koleji’ne ve TED Atakent Koleji'ne öğretmenlik başvurusu yapmak istiyorum. TED-İK Sistemi’nden başvurumu yapabilir miyim?

İstanbul’da bulunan TED Rönesans Koleji  ve TED Atakent Koleji için başvurunuzun TED-İK Sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. 

Hem Türkiye genelindeki TED Okulları’na hem de TED Ankara Koleji/TED İstanbul Koleji’ne başvuru yapmak istiyorum. İkisine de başvuru yapabilir miyim?

İki ayrı sisteme başvuru yapmış olmanız herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

Başvuru formumda güncelleme yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

TED-İK Sistemi’ne yapmış olduğunuz başvurunuzda güncelleme yapmak için, http://ik.ted.org.tr adresinden sistemimize giriş yaparak, “aday başvuru takip işlemleri”nden, TC kimlik numaranız ve başvurunuz sırasında size verilmiş olan şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.

2014-2015 eğitim öğretim yılı için TED-İK Sistemi’ne öğretmenlik başvurusu yapmıştım. Yazılı/sözlü sınava çağrıldım ancak özel nedenlerden dolayı gelemedim. 2015-2016 eğitim öğretim yılı için başvurum hala geçerli mi?

Öğretmenlik başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini istiyorsanız, daha önce yapmış olduğunuz başvurunuzu iptal edip sistemden tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir.

2014-2015 eğitim öğretim yılı için girmiş olduğum yazılı sınavda yeterli puanı alamadığım için mülakata çağrılmadım. 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tekrar başvuru yapabilir miyim?

Tekrar başvuru yapabilmeniz için daha önce yapmış olduğunuz başvurunuzu iptal edip sistemden tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir.

2014-2015 eğitim öğretim yılı için girmiş olduğum yazılı sınavda başarılı oldum ancak mülakata çağrılmış olmama rağmen özel nedenlerden dolayı gelemedim. 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tekrar yazılı sınava girmem gerekiyor mu?

Tekrar başvuru yapabilmeniz için daha önce yapmış olduğunuz başvurunuzu iptal edip, sistemden tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir. 

2014-2015 eğitim öğretim yılı için girmiş olduğum mülakat sonucu olumsuz olarak değerlendirilmişti. 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tekrar başvuru yapabilir miyim?

2014-2015 eğitim öğretim yılında girdikleri mülakatı olumsuz olarak değerlendirilmiş adaylar, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tekrar mülakata alınmamaktadır.

Yazılı sınav tarihinden nasıl haberdar olacağım?

Başvuru yaparken verdiğiniz e-posta adresinize ve/veya cep telefonunuza yazılı sınav tarihleri ile ilgili bilgi gönderilecektir.

Yazılı sınava kimler alınmaktadır ve sınav içeriği nedir?

Hangi branşların yazılı sınava gireceği ve sınav içeriği ile ilgili bilgiler başvuru sayfasının açıklamalar kısmında bulunmaktadır.  

Yazılı sınava nerede girebilirim?

Sınavlar yalnızca sınav merkezi olarak belirlenmiş TED Okullarında yapılmaktadır. Çalışmak istediğiniz okul sınav merkezi olmayabilir. Bu nedenle tercih ettiğiniz sınav merkezinde sınava girmeniz gerekmektedir. 

Yazılı sınav/mülakat tarihinden nasıl haberdar olacağım?

Başvuru yaparken verdiğiniz e-posta adresinize ve/veya cep telefonunuza yazılı sınav/mülakat tarihleri ile ilgili bilgi gönderilecektir. Mülakat tarih ve saati ile ilgili size sunulan seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz.

Mülakat tarihinde ve saatinde değişiklik yapabilme şansımız var mı?

Size sunulan seçenekler içinde yaptığınız mülakat gün ve saat tercihinizde değişiklik yapılması mümkün değildir.

Mülakata çalışmayı düşündüğüm okulda mı gireceğim?

Mülakata davet edilen adaylara, mülakat yeri ve zamanı ile ilgili bilgiler İnsan Kaynakları Sistemi üzerinden iletilecektir.  

Mülakat sonucumu nasıl öğreneceğim?

Mülakat sonucunuz başvuru yaparken verdiğiniz e-posta adresinize ve/veya cep telefonunuza gönderilmektedir.

Mülakat sonucumun olumlu olduğu bildirildi. Şimdi ne yapmalıyım?

Sınavlarda (sözlü ve yazılı) aldığınız puan önceliğine ve okullarımızın ihtiyaçlarına göre branşınızdan öğretmen ihtiyacı olan okullarımıza yönlendirilmeniz yapılacaktır. Okullarımız sizinle irtibata geçeceklerdir.

Mülakat sonucumun olumlu olması göreve başlayacağım anlamına gelir mi?

Mülakatta başarılı olmanız herhangi bir TED Okulu’nda göreve başlayabileceğiniz anlamına gelmemektedir. İstihdam edilmeniz için, yönlendirildiğiniz okulun yönetimi ile gerçekleştireceğiniz çalışma koşulları ile ilgili görüşmelerde, karşılıklı olarak mutabakata varılması gerekmektedir.


 
 
M. Kemal Atatürk
 
 
 
 
Kurumsal
Araştırma ve Yayınlarımız


 
TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ
Kızılırmak Caddesi No: 8 Kocatepe / ANKARA • T (+90 312) 418 06 14 • F (+90 312) 417 53 02