Türk Eğitim Derneği, başlatmış olduğu “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasıyla Tam Eğitim Bursu vermekte, Tam Eğitim Bursu kapsamında okuyan öğrenciler TED misyonu doğrultusunda vatansever, yüksek nitelikli, çözüm odaklı, lider bireyler olarak yetiştirilmektedirler.

Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu uygulamasında amaç öğrenciye maddi destek sağlanmasının yanı sıra, öğrencinin tüm eğitim giderlerinin karşılanması olduğu için maliyet yükselmektedir.
Öğrencilerin tüm eğitim, barınma (yatılı ise), servis, yemek, kitap-kırtasiye, giyim ve cep harçlıkları karşılanmaktadır.
Bir eğitim-öğretim yılında bağışçıdan alınan tutar 9.000 TL'dir. Geri kalan kısmı ise dernek tarafından karşılanmaktadır.

Siz de aydınlığınızla bu gençlerimizi aydınlatmak için isterseniz bir kişi isterseniz grup halinde meşale yakabilirsiniz.
Bireysel olarak 10 ay boyunca 900 TL ödeyebilir ya da aşağıdaki örneklerde olduğu gibi grup halinde bir araya gelerek kıvılcımlardan meşale yakarak destek verebilirsiniz.

Burs uygulamasından ayrılmak istediğiniz takdirde haziran ayından önce Kaynak Geliştirme Müdürlüğüne bilgi vermeniz yeterlidir.

(5. sınıftan itibaren burs almaya başlayan bir öğrencinin üniversite eğitimi sonuna kadar yaklaşık 12 yıl boyunca desteklenmesi hedeflenmektedir.)