Presidents

İsmet İnönü

31.01.1928-18.04.1928


Mahmut Soydan

18.04.1928-02.09.1928


Nafi Atuf Kansu

18.09.1928-24.01.1934


İhsan Sökmen

24.01.1934-25.06.1934


Refik Koraltan

25.06.1934-24.04.1935


Nafi Atuf Kansu

24.04.1935-15.11.1935


Refet Ülgen

15.11.1935-24.04.1941


Fakihe Öymen

24.04.1941-24.04.1949


Kemal Galip Balkar

09.05.1949-02.02.1950


Kamil İdil

02.02.1950-30.05.1950


Mümtaz Tarhan

30.05.1950-10.11.1958


Medeni Berk

10.11.1958-03.06.1960


Ekrem Barlas

03.06.1960-01.11.1960


Enver Ziya Karal

01.11.1960-16.06.1961


Sami Küçük

16.06.1961-13.02.1962


Nuri Sertoğlu

13.02.1962-05.12.1962


Nasır Zeytinoğlu

05.12.1962 - 28.09.1966


Suat Ballar

05.10.1966-25.02.1970


Fikret Pamir

26.02.1970-28.02.1972


Suat Ballar

28.02.1972-03.01.1973


Enver Okyay

03.01.1973-04.03.1973


İsmet Alver

12.03.1973-24.10.1973


Celal Şardan

20.11.1973-13.11.1977


Kaya Demirkan

15.11.1977-05.11.1978


Rüştü Yüce

06.11.1978-18.11.1979


Nurkut İnan

21.11.1979-24.10.1982


Celal Şardan

28.10.1982-14.12.1983


Fazıl Kıncal

25.12.1983-04.11.1984


Rüştü Yüce

06.11.1984-28.12.1993


Arif Erinç Ağar

30.12.1993-28.02.1995


İbrahim Ortaç

28.02.1995-13.03.1997


A. Sezer Ergin

13.03.1997-15.03.1999


Ş. Baran Asena

15.03.1999-01.03.2000


Uğur Kılcı

01.03.2000-04.09.2000


Ş. Baran Asena

04.09.2000-03.03.2002


Mehmet Mağdenli

03.03.2002-10.03.2003


Selçuk Pehlivanoğlu

10.03.2003-...



Ansolon