Türk Eğitim Derneğine gayrimenkul bağışınızla da destek olabilirsiniz.
Gayrimenkul bağışınızı sağlığınızda yapabileceğiniz gibi noter huzurunda düzenlenecek vasiyetname ile de yapabilirsiniz.

TED Gayrimenkul Bağışı Sistemimiz
Atatürk’ün önderliğinde 1928 yılında kurulan Türk Eğitim Derneği (TED), eğitim alanında faaliyet gösteren en köklü sivil toplum kuruluşudur. TED 93 yıldır, bağışçılarının da kıymetli desteğiyle eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına çalışmaktadır. Siz de gayrimenkul bağışçılarımız arasına katılarak geleceğimiz çocuklarımız için bir adım atabilir, TED bağışçısı olarak isminizin kuşaktan kuşağa aktarılarak yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Sağlanan Maddi Kaynak Ne İçin Harcanacak?
Tam Eğitim Bursu ile başarılı ancak imkânları yetersiz çocuklarımız, Türkiye’nin dört bir yanındaki 40 TED Okulullarında eğitim alıyor. Tam Eğitim Bursu ile sadece okul ücretleri değil; cep harçlığı, servis, yemek, kitap-kırtasiye, kıyafet, yatılı ise pansiyon giderleri karşılanıyor. Üniversiteden mezun olana kadar burs verdiğimiz öğrencilerimizin staj ve kariyer takiplerini yapıyor, mezun olunca işe yerleşme süreçlerini destekliyoruz. Tam Destek Bursu ise devlet okullarında okuyan başarılı lise öğrencileri için geliştirdiğimiz burs programımız. Bu sistemde öğrenciler, verilen bursun yanı sıra akademik eğitimler, sanatsal-sportif faaliyetlerle destekleniyor. Biz, üniversite sonuna kadar burs vermeye devam ettiğimiz çocuklarımızın gelişimini sürekli takip ediyor, onlara her türlü desteği veriyoruz. Türk Eğitim Derneği olarak 100. yılımız olan 2028’e kadar “Tam Eğitim Bursu Sistemi” ile 10.000 öğrenciye üniversite eğitimlerinin sonuna kadar burs vermeyi hedefliyoruz.
Türk Eğitim Derneği, gayrimenkul bağışçılarımızın sağladığı kaynağı en iyi şekilde değerlendirerek eğitim imkânları kısıtlı öğrencilere burs desteği vermeye devam edecektir. Derneğimize bağışlanan gayrimenkuller, Derneğin araştırmaları sonucu en iyi geliri sağlayacak şekilde değerlendirilecek, TED tarafından yönetimi sağlanacaktır.
Gayrimenkul Bağışı Türleri
Vasiyetname ile Yapılan Bağış
Bağışçı, sahip olduğu gayrimenkulün vefatından sonra, Türk Eğitim Derneğine kalmasına ilişkin noter huzurunda bir vasiyetname düzenler. Vefat gerçekleştiğinde, görülecek olan davada vasiyet incelenir ve Derneğimiz bu aşamada devreye girer. Mahkeme kararını takiben ilgili tapu dairesinde dernek adına tescil işlemi tamamlanır.
İntifa (Kullanma) Haklı Bağış
Bağışçının arzusu ile tapuya koyulan şerh ile intifa/kullanma hakkının bağışçıda kalması, kuru mülkiyet hakkını Türk Eğitim Derneğine devretmesi yoluyla gerçekleşen gayrimenkul bağışıdır.
Gayrimenkulün mülkiyeti Türk Eğitim Derneğine geçer fakat bağışçı bağışlanan yeri vefatına kadar kendisi kullanabilir, kiraya verebilir, tasarruf edebilir. İntifa hakkını uhdesinde bulunduran şahıs vefat ettiği zaman gayrimenkul tam mülkiyet olarak Türk Eğitim Derneğine intikal eder.
Gayrimenkul Bağış Taleplerinizde İzleyeceğiniz Yol
Gayrimenkul bağışlarınız ile ilgili detaylı bilgi almak/iletişim için info@ted.org.tr ya da +90 312 939 50 00 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında sizinle iletişime geçilecektir.
Bağış süreci boyunca ve sonrasında bağışçının izni ve bilgisi olmadan ismi açıklanmamakta, üçüncü şahıslara hiçbir bilgi paylaşımında bulunulmamaktadır.
Gayrimenkul Bağışçılarımız TED Ailesinin Büyükleridir
Cömertliğini çocuklarımızın geleceğinden esirgemeyen gayrimenkul bağışçılarımız, her zaman TED Ailesinin en değerli üyeleri olacaklardır. Size minnettarlığımızın ölçüsü yok, elimizden gelen ve memnuniyetle yapacağımız şey ise sizi Ailemizin değerli büyükleri olarak görüp her zaman yanınızda olmaya çalışmaktır.
Siz nasıl geleceğimiz çocuklarımızı koruyup kolluyorsanız ihtiyacınız olduğunda TED Ailesi de sizin yanınızda olacaktır.
Bağışçı ve Vasiyetçilerimize Verdiğimiz Destekler
• Bağışçılarımız ile belirli aralıklarla telefon görüşmeleri yapıyor, onay vermeleri durumunda evlerine veya yaşadıkları huzurevlerine ziyaretler düzenleyerek onlara yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz.
• Derneğimiz lehine vasiyetname düzenleyen ve bağış yaparak TED ailesine katılan değerli bağışçılarımıza “Teşekkür Sertifikası” takdim ediyoruz.
• MARM Assistance sistemiyle sağlık ve gündelik ihtiyaçlarında bağışçılarımızı destekliyoruz. Sistem kapsamında, yönlendirme ve organizasyon hizmetleri Derneğimizce verilmekte, danışmanlık desteğinden sonra alınan hizmetlerin bedeli ise bağışçımızca karşılanmaktadır.
- 7/24 Sağlık Danışma Desteği: Bağışçılarımız günün her saati MARM Assistance merkezini arayıp sağlık sorunlarını uzmanlara danışabilirler. Gereğinde doktor görüşmeleri sağlanmakta, nakil ambulansı ve hastanede refakat gibi hizmetler organize edilmektedir. Doktor/hastane randevuları, alanında uzman doktorlara erişim için de yine bağışçılarımıza yardımcı olunmakta, anlaşmalı hastanelerde indirim olanağı sunulmaktadır.
- Ev Hizmetleri: Evde yaşadıkları sıkıntılarda da bağışçılarımızın yanındayız. Çilingir- tamirci bulma, araç muayenesi gibi konularda bağışçılarımız merkezimizden destek alabilmektedir.
- Seyahat Hizmetleri: Bilet alımı, bilet değiştirme, otel rezervasyonu, havaalanı transferi gibi organizasyonlarınızda da talep etmeniz halinde ilgili kuruluşlarla iletişim sağlanmaktadır.
Şükran Duvarı: Gayrimenkul bağışçılarımızın isimlerine, Genel Merkezimizdeki şükran duvarında yer veriyor, onların değerli anılarını sonsuza dek yaşatmaya çalışıyoruz.
Vefat İlanı: Bağışçılarımızın vefatlarından sonra, acımızı yakınlarıyla paylaşmak ve cenaze merasimi bilgilerini cenazeye katılmak isteyen herkese ulaşabilmesi için Türkiye genelinde yayın yapan ulusal bir gazetede, TED adına bir vefat-başsağlığı ilanı veriyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdan da yapılan paylaşımlarla bağışçımızın adını yaşatıyoruz. İlanı, bağışçımızın vefatı cenaze merasimi öncesi bildirildiyse “vefat ilanı”, cenaze merasimi sonrası alınmışsa “başsağlığı ilanı” olarak veriyoruz.
Türk Eğitim Derneği her zaman bağışçılarına bir telefon kadar yakındır.

Teşekkür ederiz…

    Tapu: