Şafak Müderrisgil, Türkiye’nin ilk Etki Yatırımı Platformu, Etkiyap’ın kurucusu ve İcra Kurulu Başkanıdır. Aynı zamanda, Türkiye’de etki yatırımlarının gelişmesini ve etki yatırımı ekosisteminin oluşturulmasını sağlamak üzere her sektörden kurumun bir araya gelmesi ile kurulan EYDK’ya (Etki Yatırımı Danışma Kurulu) başkanlık etmektedir.

 

Uzun yıllar uluslararası ve ulusal kurumlara  hukuk danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak hizmet vermiştir. Enerji, çevre ve şirketler hukuku etrafında gelişen hukuk kariyerinden sonra kamu politikası konusunda uzmanlaşmıştır. 2015 yılından bu yana akademik ve profesyonel çalışmalarını, sürdürülebilirliği sektörler bazında merkezine alan etki yatırımı, etki ölçümü ve etki yönetimi alanlarında sürdürmektedir.  Hukuk kariyerinin yanında sosyal girişimci ve girişimci filantropist olarak  yürüttüğü  çalışmalarla gençlerin müfredat dışı eğitimi,  liderliği ve istihdamı, kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi, çocuk hakları, iklim değişikliği ve enerji verimliliği alanlarında ulusal ve uluslararası projeleri hayata geçirmiştir. 

 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Şafak Müderrisgil, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde yüksek lisans çalışmasını Özel Hukuk alanında tamamlamıştır. Ardından Oxford Üniversitesi’nde Kamu Politikası alanında lisansüstü dereceye hak kazanmıştır.