Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliğine sahip N Kolay İstanbul Maratonu, ülkemizin en büyük spor organizasyonlarından biri. Yerli-yabancı koşucuların katılımıyla adeta bayram havasında geçen N Kolay İstanbul Maratonu, aynı zamanda bir “Yardımseverlik Koşusu” olarak sivil toplum kuruluşlarına maddi destek sağlıyor ve toplumsal farkındalığı artırıyor.

Covid-19 önlemleri alınarak sınırlı sayıda atlet ile 6 Kasım 2022’de 44. kez düzenlenecek N Kolay İstanbul Maratonu’nda bu sene yine Türk Eğitim Derneği olarak yerimizi alacak, imkânları sınırlı ancak başarılı çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunacağız. Pandemi nedeniyle ayrıca, geçen sene olduğu gibi bu yıl da sanal koşu seçeneği sunulacak. Katılımcılar mobil uygulama üzerinden maratona katılarak kendi istedikleri ilde ve güzergâhta koşularını yapabilecekler.
Geçen sene 611 çocuğumuza burs sağladığımız maratonda gönüllülerimiz, okullarımız ve komitelerimizin desteğiyle adımlarımızı daha da çok çocuğumuza kaynak sağlama hedefiyle atacağız.
Sizin de katılımınızı rica ettiğimiz maratona kayıt için gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
N KOLAY 44.İSTANBUL MARATONU KAYIT ADIMLARI
1.Adım:
İstanbul Maratonu’na kaydınızı yaptırın. https://maraton.istanbul 15 K kontenjanları dolduğundan 42 K kategorisinde kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

2.Adım:
Bağış toplama platformu olan İyilik Peşinde Koş - https://ipk.adimadim.org/ adresinden profilinizi oluşturarak 'Türk Eğitim Derneği - Eğitim Değiştirir' kampanyasını seçin. Bağış toplama 24 Ekim itibariyle başlayacaktır. Konuyla ilgili detaylı bilgi daha sonra tarafınıza iletilecektir.